Drahé tety a já

(1975, režie Zdeněk Podskalský)

Filmová místa: město Vlachovo Březí, kaplička, Komenského ulice, vilová kolonie.

Stručný děj: V jihočeském městečku žijí v malé vilce sestry Fany a Andělka. Všichni je považují za poněkud bláznivé, ale mají pro jejich svérázné nápady shovívavé pochopení. Toho dne, kdy přijíždí na nečekanou návštěvu jejich neteř Hermínka, aby jim představila svého snoubence, číšníka Michala, se však Fany stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny.

Hrají: Nataša Gollová (Fany), Eva Svobodová (Andělka), Iva Janžurová (Hermínka), Jiří Hrzán (Michal), Ota Sklenčka (Jedlička), Svatopluk Beneš (drogista).

Perlička z natáčení: Když jde Andělka do drogerie, pan drogista (Svatopluk Beneš) věší na dveře cedulku s nápisem Jsem ve skladě. Po pár minutách v záběru už není. Ve scéně, kdy vchází Fanynka na poštovní úřad, na protějších dveřích přes chodbu je logo Jednota a nápis Restaurace. Při příchodu Michala je na nich jen logo Jednoty.

Co navštívit: Najděte osadu Beneda u Bušanovic v malebné krajině šumavského podhůří, kde Andělka se zapomenutými kanystry spěchá za svou sestrou, aby stihly otevření spořitelny. Je to místo pro pěkný výšlap. Nadmořská výška se tu pohybuje mezi 560–760 m.

Zpět