02. Rybářský revír Vltava 21-22 (údolní nádrž Hněvkovice)

Údolní nádrž Hněvkovice byla vybudována v 80. letech 20. století jako zdroj vody pro jadernou elektrárnu Temelín. Dnes je to rybářský revír, který přitahuje velké množství rybářů. Přehrada nabízí klidná romantická místa mezi Purkarcem a Hlubokou nad Vltavou, kde je nádrž poměrně úzká a méně frekventovaná. V Hluboké nad Vltavou se nachází chráněný přístav, ze kterého vyrážejí i do Purkarce rekreační lodě. Právě obec Purkarec bývá často cílem rybářů pro svou dobrou dostupnost a umístění přímo na břehu nádrže. Břehy jsou zde dobře přístupné a nádrž se tu rozlévá do větší plochy. Na ÚN Hněvkovice již delší dobu platí tzv. K70 (kapr nad 70 cm musí být po ulovení vrácen zpět do revíru). Právě proto je tento revír velmi oblíbený mezi vyznavači lovu na boilies, které zde lákají úlovky zdejších velkých kaprů a amurů. Také příznivci lovu dravců jsou zde spokojeni. Dno je zde poměrně členité s častými terénními zlomy i zatopenými pařezy. Právě na takových místech se daří úlovky okounů, štik, candátů a sumců.

GPS Z: 49°10’53.096”N, 14°26’45.18”E

GPS K: 49°2’55.049”N, 14°26’45.645”E

Bližší podmínky rybolovu na tomto revíru najdete na www.crscb.cz.

 

Co navštívit

Jen 8 km severně od Českých Budějovic leží město Hluboká nad Vltavou. Městu dominuje překrásný neogotický zámek, který patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v České republice a je možné jej navštívit celoročně, stejně jako přilehlou Alšovu jihočeskou galerii. Další možností pro trávení volného času je návštěva největší jihočeské zoo a expozice Národního zemědělského muzea na zámku Ohrada. Pro sportovce je k dispozici pestrý výběr sportovních areálů a aktivit, včetně 18jamkového golfového hřiště. Zajímavým zážitkem je návštěva informačního centra jaderné elektrárny Temelín, kde si mohou návštěvníci prohlédnout provoz elektrárny pomocí virtuální prohlídky a seznámit se tak s tajemstvím štěpení jádra. Městské muzeum v Týně nad Vltavou mimo jiné představuje unikátní sbírku českých vltavínů, která patří k největším v České republice a čítá na tisíc kusů těchto vzácných polodrahokamů.
www.hluboka.cz

TIP na zážitek

Krásné pohledy na okolní krajinu a romantický zámek Hluboká si užijete na výletu lodí z Hluboké do Týna nad Vltavou a dále do Koloděj nad Lužnicí, kde můžete navštívit barokní zámek Mitrowicz. www.stezkavltavy.cz

TOP akce

Hudební léto Hluboká, každoročně od července do října

Rybářské slavnosti a výlovy rybníků ve správě Rybářství Hluboká, každoročně od září do listopadu

Zpět