10. Rybářský revír Volyňka 3 P

Tento pstruhový revír potěší zejména muškaře a příznivce lovu jemné přívlače. Jedná se o menší říčku s kamenitým korytem. Potěší vás velké množství pstruhů obecných, lipanů a tloušťů. Pravidelně se zde vysazuje také pstruh duhový a siven. Obsádka je tak velmi pestrá. Ryby jsou převážně menší, ale o záběry zde není nouze a člověk si zde příjemně odpočine aktivním rybolovem. Pokud najdete nějakou hlubší tůňku nebo vývařiště pod jezem, můžete očekávat i záběr od nějaké větší ryby. 

GPS Z: 49°6’31.491”N, 13°51’5.27”E

GPS K: 49°3’50.421”N, 13°46’58.278”E

Bližší podmínky rybolovu na tomto revíru najdete na www.crscb.cz.

 

Co navštívit

Město Vimperk je dnes oblíbeným cílem turistů a výchozím bodem k návštěvě Šumavy. Romantická poloha na ostrohu nad řekou Volyňkou, malebná silueta zámku na vysokém kopci, hradby, vysoká věž kostela Navštívení Panny Marie a shluk starých domů, to vše vdechuje Vimperku ráz středověkého města. Již ve 13. století zde byl v hlubokých šumavských hvozdech nad řekou Volyňkou postaven hrad, později stavebně upraven na zámek. V roce 1479 byl Vimperk povýšen na město, které se rozvíjelo a bohatlo především díky obchodu se solí na tzv. nové větvi vimperské Zlaté stezky. Město a jeho okolí bylo známé výrobou skla, které se zde rozvíjelo již od 14. století. Významným průmyslovým odvětvím zde byl také knihtisk, kterým se proslavilo město především v 19. století. Zastavte se i u Sudslavické lípy, pod kterou kázal sám Mistr Jan Hus, a vydejte se po stejnojmenné naučné stezce, jež se proplétá nad údolím Volyňky poblíž vsi Sudslavice, 5 km jižně od Čkyně v přírodní rezervaci Opolenec. Ve Čkyni navštivte židovskou synagogu, jednu z posledních zachovaných vesnických synagog v Česku. www.vimperk.cz, www.ckyne.cz

TIP na zážitek

Navštivte přírodní rezervaci Boubínský prales a pokochejte se překrásným výhledem na šumavské hvozdy z rozhledny Boubín.

TOP akce

Setkání dřevosochařů ve Vimperku, každoročně v červenci

Bitva o Winterberg ve Vimperku, každoročně v srpnu

Den židovských památek ve Čkyni, každoročně v srpnu
 

Zpět