Jihočeská filharmonie

Jihočeská filharmonie byla v Českých Budějovicích založena r. 1981 pod názvem Jihočeský státní orchestr. V současné době je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji.

U vzniku orchestru stál dirigent Jaroslav Vodňanský, později se ve funkci dirigenta vystřídali Ondřej Kukal, Břetislav Novotný, Jaroslav Krček a Stanislav Vavřínek. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jan Talich. Orchestr má 37 členů a zabývá se interpretací hudby klasických skladatelů v nejvyšší kvalitě, zároveň však sleduje i současný trend propojování žánrů a zajímá se i o nové pohledy na interpretaci a prezentaci hudby.

Ambicí Jihočeské filharmonie je udržet žádoucí zájem stávajících abonentů a současně se zaměřit na mladší publikum a širší veřejnost tak, aby přišli i ti Jihočeši, které tzv. vážná hudba doposud více méně míjí.

Koncertní síň Jihočeské filharmonie je pojmenovaná po českobudějovickém rodákovi a našem významném skladateli Otakaru Jeremiášovi. Síň má výbornou akustiku a hlediště pro 218 návštěvníků. Koncertní prostředí dotváří pohled na moderně koncipované varhany.

Zpět