04. Dovolenková rozptýlení - Hluboká nad Vltavou

Každá dovolená je ovlivněná atmosférou místa, kterou můžeš nasát tím nejjednodušším způsobem - procházkou nebo návštěvou vyhlídek. Máme pro tebe pár tipů. Nebudeš narážet na přílišné obtíže a pozitivní energie našeho kraje jistě načerpáš.

Hluboká nad Vltavou - ZOO Ohrada a Zámek

Na návštěvu Hluboké nad Vltavou si budeš muset vyhradit trochu víc času. O některých líkadlech jsme ti už říkali, ale je jesné, že musíš navštívit zámek. Můžeš si vybrat ze třech prohlídkových tras. Na prvním okruhu bude potřeba vyuít schodolet nebo asistenci. Na dalších dvou bude vše bez problémů. Nicméně doporučujeme ohlísit se den předem na tel. 387 843 911. Nikdy nevíš, jestli bez ohlášení nenarazíš na neznalého brigádníka...

Dalším téměř povinný cílem na Hluboké je zoologická zahrada Ohrada na břehu Munického rybnía. Kdyby zakladatel ZOO Ohrada kníže Adolf Schwarzenberg viděl, kolik radosti rozdává jeho dílo každý rok desetitisícům návštěvníků, byl by jistě potěšen. ZOO Ohrada je k vozíčkářům přívětivá. Do restaurace na konci zahrady se dostaneš výtahem (musíš ale někho vyslat k obsluze pro klíč). ZOO Ohrada je nedaleko od centra Hluboké nad Vltavou a její návštěvu můžeš spojit s procházkou.

www.zoohluboka.cz

Příloha

Zpět